Tiskárna Tisk Ofset  a. s.

Tiskárna Tisk Ofset  a. s. Úpice byla založena Oldřichem Šlegrem v roce 1990. Navázala tak na tradici tiskárny EHL, která byla komunisty r.1948 znárodněna a v zápětí zrušena.

S milionovou půjčkou a průměrnými znalostmi ofsetového tisku si firma pronajala část domu čp. 118 Na Veselce v Úpici. Byly nakoupeny starší stroje a spolu s jedním zaměstnancem a kolegou panem Alešem Hetflejšem, teoreticky i prakticky, jsme začali studovat taje tiskařského řemesla. Bylo to velké dobrodružství. Žádné kontakty, ručení domem své manželky a hračkami dětí, hledání zákazníků, ekonomický analfabetismus, zvládání pěti řemesel, včetně počítačové techniky a žádné finanční zázemí.

Za dva roky úporné dřiny a velkých ideálů, začala vznikat konkurence schopná firma, jejiž hlavní motto zní: „Slušně, solidně, rychle a kvalitně“. V roce 1994 čítá firma pět zaměstnanců a od základů opravuje dva dělnické domy z 19. století, původně určené k demolici, a postupně nakupuje nové stroje a zařízení. Pole působnosti se rozšiřuje. Tiskne prestižní časopis pro polygrafický průmysl Grafia Magazin, dále pro firmy Bonton film, TV Nova, TV Prima, Dům módy Praha, Jagr´s bar Praha, Radia F1 a Evropa 2, Juta a.s. Dvůr Králové n. L., Helena Fejková Prague, Tonava Úpice a.s., Keramtech Žacléř a různé textilní firmy a spolupracuje s neméně významnými, státními i kulturními institucemi.

Rok 1995 je pro firmu důležitým mezníkem v hledání své identity. Konkurence i nároky zákazníků tlačí firmu k rozšíření služeb. Sítotisková technika, tisk na netradiční materiály, digitální tisk, knihařské stroje a další týdny experimentů a hledání.

Počátkem roku 2003 zaměstnává firma deset stálých zaměstnanců, vyrábí kompletní merkantilní tiskoviny, reklamní letáky, katalogy, brožury, kalendáře, plakáty, časopisy, ceníky, zajišťuje kompletní propagaci pro kulturní festivaly a sportovní akce. Potiskuje velkosériově netkanou textilii (startovní čísla, etikety), trička a jiné výrobky.

Tiskárna a DTP studio jsou vybaveny kvalitní výpočetní technikou, se kterou pracuje neméně kvalitní personál. Několikrát je oceněno v celostátních soutěžích a získává si důvěru zákazníků. Velice sporadicky spolupracuje s reklamními studii, čímž se snaží šetřit peníze zákazníků. Druhé motto zní: „Nejsme zprostředkovatelé, vaši zakázku zhotovíme od A do Z.“

V roce 2004 tiskárna nakupuje pětipodlažní administrativní budovu v Trutnově určenou ke komerčním účelům, kterou postupně zvelebuje a pronajímá různým firmám.

Tiskárna Tisk Ofset a.s. Úpice by do budoucnosti ráda zůstala malou, pružnou a kvalitní tiskárnou, ze které zaměstnanci neodcházejí a do které se zákazníci vracejí.

Oldřich Šlegr, předseda představenstva